zpět na titulní stránku UNISORT s.r.o.
Libušská 313/104, 142 00, Praha 4

POZOR - ZMĚNA ADRESY

Tel./Fax:  317 779602
Mobil:  608 060664. 602358120
e-mail:obchod@stavcentrum.cz
Deutsche Version
přejít na obsah alba
Englishe version

Kancelář na výše uvedené adrese je zrušena.
 
Po předchozí dohodě je možné nás navštívit
   v  nově  připravovaném výstavním areálu v Mrači u Benešova     

Telefonní čísla a E-mail zůstávají i nadále plně  funkční

http://www.mapy.cz/images/usericon.gif

Klikněte pro zobrazení mapky

Centrální vysavače

 

  Centrální vysavače se postupně stávají standartní součástí nově stavěných domů.

U většiny stávajících domů nebo bytů je zpravidla možná bezproblémová dodatečná instalace centrálního vysávání.

 

 

 
  Rozdíl mezi standartním a centrálním vysavačem je velký a to nejen v technickém provedení, kdy odpadá nutnost manipulace s motorovou částí standartního vysavače, ale především v principu.
Standartní vysavač nasává nečistoty, větší částice se usadí ve sběrné nádobě a menší částice (podle kvality filtrace) jsou vyfukovány zpět do vysávané místnosti, kde znovu cirkulují ve vzduchu. Vzhledem k umístění jednotky centrálního vysavače - ve sklepě, v technické místnosti, na balkóně apod., odstraňuje centrální vysavač  vysátý  prach z místnosti beze zbytku.

Manipulace s lehkou odsávací hadicí o délce až 10,5 m je lehká a snadná a navíc nehrozí nebezpečí poškození bytového zařízení nemotorným a těžkým  vysavačem, závislým na délce přívodního elektrického kabelu. Odpadá navíc nutnost uklízet vysavač, stačí pouze stočit a pověsit vysávací hadici.

K dispozici je široká škála příslušenství -  vysávací kartáče,  štěrbinové hubice, klepače,teleskopické hadice, kartáče na domácí zvířata, vodní  separátory, separátory popela a další.

 

Kliknutím zvětšit
  Motor centrálního vysavače je možné nainstalovat ve sklepě, na balkóně, garáži, dílně, sušárně, ve skříni apod. Od motorové jednotky  je vedeno potrubí k vysávacím zásuvkám, rozmístěným po domě tak, aby vysavačová hadice dosáhla všude tam, kde je potřeba vysávat. Přes kontakty vysávací zásuvky se pomocí 24V okruhu sepne motor centrálního vysavače. Vlastní vysávání probíhá v tichosti a bez námahy.

Výhody centrálního vysavače ocení hlavně  alergici, trpící alergií na prachové částice. Ani vysavače s tzv. vodním filtrem nebo se speciálními a poměrně drahými filtry neodstraní ze 100%  cirkulaci prachových částic v uklízené místnosti.

Centrální vysavač je možné nainstalovat v podstatě v libovolném domě nebo bytě, v závislosti na  velikosti patra a  umístění sací zásuvky může stačit pouze jedna zásuvka pro jedno patro ( k dispozici jsou hadice o délce 7,5, 9 a 10,5 m), což zjednodušuje instalaci systému. Rozvodné trubky mají průměr 50 mm a není li možnost jejich umístění do podlahy, je možné vedení např. podle stěn a následné zalištování. Vysavačová jednotka může být umístěna  v podstatě na libovolném místě, důležitá je možnost odvedení odsávaného  vzduchu  mimo prostor domu nebo bytu.
 
 

 

Zásadní otázka  - Je centrální vysavač drahý??

Ano, je to správná otázka. Centrální vysávání je pochopitelně finančně náročnější než klasický  vysavač, ale je cenově srovnatelné se značkovými vysavači a s vysavači, které jsou různými firmami nabízeny jako vhodné pro alergiky. 

A to nejdůležitější  na konec -  Na rozdíl od všech ostatních vysavačů, centrální vysavače  skutečně vysávají.