zpět na titulní stránku UNISORT s.r.o.
Libušská 313/104, 142 00, Praha 4

POZOR - ZMĚNA ADRESY

Tel./Fax:  317 779602
Mobil:  608 060664 - 602358120
e-mail:obchod@stavcentrum.cz
Deutsche Version
přejít na obsah alba
Englishe version

Kancelář na výše uvedené adrese je zrušena.
 
Po předchozí dohodě je možné nás navštívit
   v  nově  připravovaném výstavním areálu v Mrači u Benešova     

Telefonní čísla a E-mail zůstávají i nadále plně  funkční

http://www.mapy.cz/images/usericon.gif

Klikněte pro zobrazení mapky

Automatické pohony pro dvoukřídlé privátní brány

Pohony pro dvoukřídlé privátní brány

Na ovládání dvoukřídlých, ev. jednokřídlých bran se používají nadzemní nebo podzemní motory s dálkovým ovládáním. Nadzemní pohony se instalují na plotový sloupek a otočné rameno je spojuje s křídlem brány, které má být ovládáno. Podzemní pohony jsou instalovány ve speciálních instalačních krabicích a montují se pod křídlo brány, která má být ovládána. S bránou jsou spojeny čepem a ovládací pákou. Pro brány s masivními sloupky se požívají pohony se zalamovacím ramenem.

Podzemní pohony jsou vhodné především pro kované brány, kde by nadzemní pohony esteticky narušovaly vzhled brány nebo pro sestavy, kde není dostatek prostoru mezi křídlem brány a sloupkem (ev.stěnou) pro umístění ńadzemního pohonu.

Oba typy pohonů jsou vybaveny zařízením pro mechanické odblokování v případě výpadku proudu.

V závislosti na výběru řídící jednotky je možné zajistit některé speciální požadavky jako např. připojení elektrozámku, otevření pouze jednoho křídla v případě, že má jedno křídlo sloužit jako branka pro pěší, připojení druhého páru fotobuněk, připojení časově ovládaného osvětlení vjezdového prostoru apod.

Součástí souprav na ovládání bran je řídící jednotka s přijímačem, která je uložena v instalační krabici. Součástí ovládání jsou ( nebo mohou být) bezpečnostní fotobuňky, dálkové ovládání, maják a klíčový spínač. Bránu je možné vybatit elektrozámkem, který zajistí její automatické uzamčení.

Je li již v domě nainstalováno jiné ovládání, např. garážová vrata, je možné sjednotit dálkové ovladače tak, aby nebylo nutné používat další ovladač.

Tato kategorie pohonů je určena především pro použití v soukromém sektoru, tj. u rodiných domů, kde se nepředpokládá pravidelná vysoká četnost následného otevírání a motor tak má možnost si "odpočinout". Pochopitelně je možné i použití ve firemní sféře, ale pouze tam, kde se nepředpokládá hustý provoz. Pro orientaci je po jednom pracovním cyklu nutno zajistit cca 5 minutovou pauzu. Motor pochopitelně vydrží i několik následných otevření za sebou, ale není vhodný na "veřejné parkoviště".

Většina privátních pohonů je dodávána v cenově výhodných sestavách a je možné koupit i "krabicovou" soupravu pro svépomocnou montáž.

Přehled nejprodávanějších systémů pro dvoukřídlé brány
Podzemní pohon METRO Set Wingo KCE Zalamovací pohon POP
Pohon WG20 pro křídlo brány do 500 kg Pohon WG2 pro křídlo brány do 300 kg
Pohon WU2 pro instalaci pod křídlo brány Zalamovací pohon WK2 pro křídlo brány do do 200 kg
Podzemní pohony METRO
Nadzemní pohon WINGO pro malé brány
Nadzemní pohon POPP pro brány s širokými sloupky
Pohony M HOUSE pro svépomocnou instalaci

 


Poslední aktualizace provedena: 01.10.2009